Uroczystość odpustowa powiązana z pożegnaniem ks. proboszcza Juliana Marecik – artykuł

Uroczystość odpustowa powiązana z pożegnaniem ks. proboszcza Juliana Marecik – artykuł

W dniu 25 czerwca 2017 r. w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Kassel odbyła się uroczystość odpustowa Polskiej Misji Katolickiej pw. św. Brata Alberta. Dla naszej parafii było to święto, które szczególnie zapadnie wszystkim w pamięci , bowiem uroczystość odpustowa, która zawsze jest dla naszej parafii dniem głębokiej modlitwy i radości była również uroczystością pożegnalną naszego drogiego Proboszcza – ks. Kanonika Juliana Marecika odchodzącego w tym roku na emeryturę, który przybył do nas w 1991 r. z posługą utworzenia PMK w Kassel. W tym samym roku jako Proboszcz objął administrację Polskiej Misji Katolickiej w Kassel ustanowionej dekretem ks. biskupa Johannes Kapp z Fuldy „cum cura animarum” z pomocą w duszpasterstwie niemieckim.

IMG_9435

W tym ważnym dla nas dniu mieliśmy zaszczyt gościć: Rektor PMK Niemcy ks. Prał. Stanisław Budyn, Konsul RP Köln Andrzej Dudziński, Pfr. Dehm – delegat z diecezji  Fulda, dziekan Pfr. Fischer, ks. Marek Prus z Zierenberg, przedstawiciele parafii niemieckiej Ks. Till Hünermund, Gemeindereferentin –  Roswitha Czerwionka, sekretarka niemiecka Christa Rode, Diakon Dr.theol. Stefan Wick,  Dr. theol. Ulrike Wick-Alda, Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryji z Fritzlar, od których to mieliśmy możliwość usłyszeć wiele zacnych słów pod adresem naszego Kapłana. Uroczystą Mszę Swiętą uświetniły występy zespołów i chórów parafialnych jak również gościnnej kapeli góralskiej – Harnosie.

14

Pożegnanie w imieniu całej parafii wygłosił Przedstawiciel Rady Parafialnej. Po Mszy Św. z wielką radością udaliśmy się na wspólny posiłek, któremu towarzyszyły dzwięki muzyki góralskiej oraz występy najmłodszych parafian. Wspólne biesiadowanie dało możliwość osobistym podziękowaniom naszemu Duszpasterzowi, który przez cały czas swej posługi kapłańskiej obdarował nas wszelkim dobrem, miłością i nieustającym zainteresowaniem.

3

Dziękując pragniemy jednocześnie życzyć Ks. Proboszczowi na tę nową rzeczywistość nade wszystko Błogosławieństwa Bożego, ale też długich lat życia w dobrym zdrowiu i w otoczeniu życzliwość ludzkich serc, a także dalszej możliwości realizowania swoich pasji.

IMG_0342

 

Adriana Muda

Lipiec 07, 2017 in Aktualności

Comments are closed.